EVRF ® VNUS Termoablacja radiowa

Zasadą termoablacji jest ogrzewanie, które sprawia, że żyły ulegają koagulacji. Ten wzrost temperatury następuje poprzez wysłanie wysokiej częstotliwości impulsów do igły lub cewnika. Ponieważ igły i cewnik są izolowane wpływ na otaczające tkanki poza żyłą jest minimalny.
EVRF wykorzystuje igłę lub cewnik, w zależności od wielkości żyły. Małe żyły są koagulowane przezskórnie szczególnie zaprojektowaną igłą R3i lub R6 na twarz lub nogi. Większe żyły do 5 mm traktuje się za pomocą specjalnego cewnika który po wkłuciu do żyły koaguluje ją od wewnątrz.

Specjalny cewnik

Czas trwania impulsu może być ustawiony od 0,1 do 1 sekundy w 0,1 sekundowych odstępach. Moc impulsu można wybrać w 5 wartościach. Połączenie obu ustawień pozwalają na bardzo precyzyjną kontrolę nad ilością energii podawanej.

EVRF VNUS Termoablacja radiowa

Żyłę odpiszczelową koaguluje się sondą CR45i, którą wprowadza się do żyły poprzez prowadnik 6F i pod kontrolą USG sprawdza się jej prawidłowo położenie (patrz film). Następnie wykonuje się termoablacje stopniowo wycofując cewnik. Zabieg odbywa się w znieczuleniu tumescencyjnym.

Sonda CR45i

Zalety EVRF ® VNUS:

  • Leczenie jest bardzo skuteczne;
  • Brak efektów ubocznych;
  • Zabiegi można wykonywać przez cały rok;
  • Pacjenci nie muszą nosić pończoch po leczeniu;
  • Niewielkie krwiaki po zabiegu.

Awarded by
WhatClinic.com